Передача показників газового лічильника Черкасигаз

Історія

Розпочинались кроки історії створення АТ «Черкасигаз» з газифікації населених пунктів скрапленим газом. Ще природний газ на Черкащині був заманливою перспективою, а розвиток газифікації та надання послуг населенню і комунально-побутовим споживачам з реалізації скрапленого газу набирав оборотів ще з далеких 50-х років минулого  століття, коли перші газобалонні установки з’явились в оселях мешканців Черкащини.

 

Першими осередками послуг з газозабезпечення скрапленим газом були Черкаська газонаповнювальна станція, яка введена в експлуатацію у 1961 році і Уманська газонаповнювальна станція, яка побудована у 1964 році

 

В області були створені дві  міжобласні виробничо-експлуатаційні контори зрідженого газу Черкаська та Уманська. Газ використовувався виключно для газобалонних установок. Перша групова резервуарна установка і газифікація від неї багатоповерхового будинку, що розміщений на розі вулиць Смілянська (колишня Комсомольська) і Ільїна, була здійснена у 1962 році. Одне з найвагоміших джерел благодатного вогню, яке у сучасну епоху широко служить людям – природний газ.  У 1965 році введено в експлуатацію газопровід  Яготин-Черкаси, що стало початком газифікації нашої області. У серпні 1965 року був запалений перший газовий факел у м. Черкаси.  Цього ж року газифіковано перший будинок у м. Черкаси по вул. Шевченка, 242. Розпочалася інтенсивна газифікація житлового фонду, комунально-побутових та промислових підприємств.

 

З метою забезпечення обслуговування систем газопостачання наказом Черкаського обласного відділу комунального господарства № 270 від 9 жовтня 1965 року   на підставі наказу Мінжитлокомунгоспу УРСР  від 5.10.65 р. була створена Черкаська міська виробнича контора з  експлуатації газового господарства «Черкасигаз». З кожним роком зростали обсяги  будівництва газових мереж та газифікація населених пунктів. З 1968 року розпочалося проектування та спорудження газопроводів до Сміли і Канева, і в тому ж 1968 році прокладена перша нитка газопроводу високого тиску до Черкаської ТЕЦ.

За п’ять років інтенсивних темпів газифікації кількість газифікованих квартир у м.Черкаси  зросла з 453 шт. у 1965 р. до 15475 шт., вуличних газопроводів прокладено 135 км проти 30,2 км у 1965 році, переведено на природний газ 30 промислових підприємств. Такі темпи газифікації населених пунктів в області та в цілому і по Україні, вимагали чіткої і цілеспрямованої структури газового господарства, яка б змогла координувати і організовувати складну роботу газових господарств з газифікації, експлуатації газових мереж, обліку газу і т.д.

 

Постановою Ради Міністрів УРСР від 10 серпня  1975 року № 246 було створено Республіканське об’єднання по газопостачанню і газифікації «Укргаз», а наказом Міністерства житлово-комунального господарства УРСР від 5 вересня 1975 року № 299 та наказом РО «Укргаз» від 8 жовтня 1975 року №1 було створено Черкаське виробниче об’єднання «Черкасигаз». З розвитком газифікації області ставали до ладу нові об’єкти, створювались нові управління з відповідним перерозподіленням зон  газопостачання і експлуатації.

 

  • У 1975 році створено Золотоніське, Канівське, Смілянське управління з експлуатації газового господарства
  • у 1976 році – Звенигородське, Городищенське, Жашківське, Тальнівське
  • У 1984 році – Шполянське УЕГГ
  • У 1987 році – Корсунь-Шевченківське УЕГГ
  • У 1989 році – Монастирищенське, Чорнобаївське, Каменське УЕГГ
  • У 1991 році – Драбівське УЕГГ

 

Одночасно проводиться робота з газифікації нових населених пунктів області і нових  мікрорайонів обласного центру.

Історія розвитку газового господарства Черкащини свідчить, що майже кожного року з’являлись нові об’єкти розширювались бази газових господарств, удосконалювались  технологія та організація виробничих процесів, збагачувався досвід а з ним формувались кваліфіковані кадри.

 

Наступили дев’яності роки – роки складні, роки бентежні, пов’язані з перебудовою економіки, з переходом на ринкові умови господарювання. Поряд з іншими, перебудовувалось на нові взаємовідносини і наша галузь. Державне підприємство з газопостачання та газифікації «Черкасигаз»  відповідно до рішення Державного комітету України по нафті і газу від 11 березня 1994 року № 102 було  реорганізоване у Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Черкасигаз», яке обслуговувало Черкаську область. Згідно «Організаційних заходів по виконанню Указу Президента України від 05.05.1996 року № 308 «Про створення державної акціонерної холдингової компанії «Украгаз» та Постанови КМУ від 16.07.96 р. № 75  із складу ВАТ «Черкасигаз» було виділено в окрему структуру Уманське управління по експлуатації газового господарства та створено ВАТ «Уманьгаз», яке обслуговує м.Умань, Уманській, Христинівській та Маньківській райони області.

 

Газові господарства області змушені  були вживати відповідні заходи по вдосконаленню механізму взаємодії у нових умовах між постачальниками з одного боку і між споживачами з іншого.

В усі  роки свого існування АТ «Черкасигаз» свою діяльність завжди пов’язувало з вирішенням завдань соціального забезпечення громадян тому в центрі уваги був розвиток  газифікації населених пунктів, прокладання нових газопроводів, газифікація квартир.

Газове господарство АТ "Черкасигаз" представляє складну, багатогранну структуру, яка забезпечує експлуатацiю декiлька сотень тисяч газифiкованих природним та скрапленим газом квартир, комунально-побутових пiдприємств, котелень та інше.

Якщо ви почули запах газу у вашій оселі – негайно телефонуйте 104

Як встановити лічильник?

Відповіді у розділі "Довідник"

Для перегляду документів, має бути встановлений Adobe Reader