Передача показників газового лічильника Черкасигаз

 Як перевірити димові та вентиляційні канали

  • Від правильної роботи димових та вентиляційних каналів безпосередньо залежить наше здоров’я та життя. Особливо пильними мають бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згорання в димоходи – котлів та водонагрівачів. Адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги.
  • Димоходи та вентиляційні канали (ДВК) завжди мають бути справними та цілими. Їх необхідно періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати та ремонтувати.

 Хто може перевіряти та прочищати ДВК

  • Щоб перевірити справність димоходів та вентиляційних каналів, споживачу необхідно звернутися до спеціалізованої організації, яка має ліцензію та дозвіл від Держгірмпронагляду, підготовлений персонал та необхідне обладнання. Таких фахівців ще називають – пічниками. 
  • Якщо власник будинку є СУБ, вона самостійно організовує і виконує роботу власними силами або залучає спеціалізовані організації. Порядок оплати визначає також СУБ. Якщо будинок має іншу форму власності (ОСББ, ЖБК тощо), цим питанням займається голова об’єднання співвласників будинку.

  • Власники приватних будинків мають право самостійно перевіряти та прочищати ДВК. Проте для цього споживачі повинні пройти інструктаж та отримати пам’ятку в спеціалізованій організації. Пам’ятка зберігається у власника будинку і пред’являється на вимогу.  
  • Мешканці приватних будинків повинні періодично підрізати гілки дерев навколо димоходу. В зимовий період, не рідше одного разу на місяць, домовласник повинен проводи огляд оголовків димоходів, щоб завчасно запобігти їх обмерзанню та закупорці.
  • Як показує практика, переважно в селах, люди похилого віку зневажають цими правилами або не в змозі самостійно перевірити димоходи.
Якщо ви почули запах газу у вашій оселі – негайно телефонуйте 104

Як встановити лічильник?

Відповіді у розділі "Довідник"

Для перегляду документів, має бути встановлений Adobe Reader